Pomoc potrzebującym

Comiesięczne paczki

Pokój i dobro!

Dziś będzie troszkę inaczej. Nie będę opisywał kolejnego świętego, ale opowiem o sytuacji pewnej rodziny, których jest tutaj mnóstwo.

Dziś chciałbym opowiedzieć o pewnej rodzinie, która potrzebuje naszej pomocy. W naszym klasztorze staramy się wspierać wielu ludzi, którzy zwracają się do nas z prośbą o pomoc. Ostatnio pomagałem jednej pani, która regularnie przychodziła po paczki żywnościowe. Niestety zachorowała i starałem się pomóc jej także w zakupie leków oraz opłaceniu badań lekarskich. Niestety, z powodu choroby, zmarła około dwóch miesięcy temu…

Niestety, zostawiła po sobie czworo dzieci, z których najstarszy syn ma 17 lat. Mam bezpośredni kontakt z dziewczynką, najbardziej odpowiedzialną, ktora ma 15 lat. Również jej najmłodszy brat trafił do szpitala, i starałem się pomóc w sfinansowaniu niektórych badań oraz zakupie leków. Niestety, dzisiaj rano, około godziny 4, zmarł. Od czasu choroby ich matki, utrzymuję kontakt z pielęgniarką, która zaoferowała opiekę prawną nad tą rodziną. Razem z nią zakupiliśmy trumny dla matki, a dzisiaj także złożyliśmy się, aby zakupić trumienkę dla dziecka i przygotować pogrzeb.

Niestety, tego rodzaju sytuacje i rodziny są tutaj często spotykane. Opieka medyczna w Boliwii jest w opłakanym stanie, a pomoc socjalna dla najbardziej potrzebujących, zwłaszcza dzieci i sierot, niestety nie funkcjonuje prawidłowo. Razem z pielęgniarką staramy się znaleźć rozwiązanie, aby zapewnić opiekę rodzeństwu i uniknąć ich rozdzielenia.

Nie wiem, jak ta sytuacja się dalej potoczy, ale na pewno będę was informować o wszelkich postępach i działaniach. Jeśli chcielibyście pomóc w takich sytuacjach, zapraszam do zakładki “Wsparcie misji i intencje mszalne” gdzie możecie zamówić mszę świętą, którą odprawię, lub dokonać dowolnej wpłaty na moje konto, która z pewnością zostanie przeznaczona na pomoc najbardziej potrzebującym.

Chciałbym serdecznie podziękować za dotychczasową pomoc i wsparcie. Codziennie modlę się za was, drodzy dobroczyńcy, i kiedy tylko mogę, odprawiam mszę świętą w waszych intencjach.

Niech Bóg was błogosławi! 🙏✝️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *